top of page
IMG_2973_edited.jpg

O nas

Safebox24 Bezpieczne skrytki depozytowe

Marka Safebox24 powstała w 2019 r. Została stworzona przez specjalistów z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa, ochrony dóbr osobistych, bankowości i cyberbezpieczeństwa. 

 

Właścicielem marki Safebox24 jest Idealbox Spółka z o.o., której udziałowcami są Pomysłodawcy oraz inwestorzy finansowi - fundusze: VALUE FIZ - podmiot kwalifikowany, nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz INVENTO CAPITAL, fundusz venture capital typu Bridge Alfa. Fundusze, wraz z dofinansowaniem pozyskanym w 2020 roku od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, zapewniły środki niezbędne do realizacji kolejnych obiektów skarbcowo-depozytowych oraz prac badawczo-rozwojowych.

 

Działalność marki Safebox24 jako podmiotu obowiązanego, jest nadzorowana przez Ministerstwo Finansów zgodnie z Ustawą z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Safebox24 spełnia wszelkie wymagania formalno-prawne oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa stawiane operatorom skarbcowo-depozytowym. Wdrożyliśmy najlepsze praktyki rynkowe dotyczące przepisów takich jak AML czy RODO bazując na najlepszych praktykach rynkowych opracowanych przez uznanych prywatnych operatorów skarbcowo-depozytowych w Wielkiej Brytanii i Europie Zachodniej. 

 

Safebox24 gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych dóbr poprzez odpowiednio dobrane polisy ubezpieczeniowe, ubezpieczając zarówno swoją działalność, majątek i odpowiedzialność, ale przede wszystkim skrytki i mienie swoich Klientów.

 

Pierwszy nowoczesny skarbiec Safebox24 został otwarty w styczniu 2020r. w Warszawie. Skarbiec znajduje się przy ulicy Koszykowej 49A, w pięknej, zrewitalizowanej kamienicy przy Placu Konstytucji. Obiekt ten został wybudowany od podstaw w 2019r., posiada certyfikację Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz certyfikaty bezpieczeństwa wszystkich zastosowanych technologii m.in. biometrii dłoni i twarzy certyfikowanej przez FBI.

 

Pierwszy skarbiec w Warszawie jak i planowane obiekty Safebox24 to nowoczesne, certyfikowane skarbce o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, wyposażone w systemy monitoringu, 24-godzinną ochronę i nowoczesne technologie zabezpieczeń i identyfikacji Klientów. 

 

Obecnie pracujemy nad budową kolejnych obiektów skarbcowo-depozytowych w największych miastach w Polsce. Docelowo marka Safebox24 zamierza rozszerzyć swoją działalność o kolejnych kilkanaście obiektów w miastach takich jak: Gdańsk, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź, Szczecin, Białystok, Rzeszów, Lublin i Bydgoszcz. 

Safebox24 – Bezpieczne skrytki depozytowe 24/7

bottom of page