top of page
Szukaj
  • Bartłomiej Dmitruk

Safebox24, Skrytka depozytowa Warszawa – tradycyjna usługa w nowoczesnym wydaniu

Zaktualizowano: 19 kwi 2021

Skrytka sejfowa kojarzyła się do tej pory właściwie jako skrytka bankowa. Banki takie jak PKO BP, PEKAO SA, mBank czy Santander (dawny BZ WBK) oferowały dostęp do skrytki bankowej w swoich oddziałach. Skarbce i skrytki bankowe były oferowane przez pracowników banków głównie swoim klientom a dostęp do skrytki bankowej był możliwy w określonych godzinach pracy oddziału. Od jakiegoś czasu skrytka bankowa jest usługą deficytową i wynająć jest ją coraz trudniej - banki zamykają duże oddziały bankowe, gdzie znajdowały się zazwyczaj skarbce a pracownicy banku przenoszą się do nowoczesnych, lekkich formatów obsługi klienta w galeriach handlowych lub mniejszych obiektach. Skarbce w banku oraz skrytki bankowe to bardzo często obiekty z początku lat dziewięćdziesiątych, oparte na ówczesnych technologiach i systemach bezpieczeństwa.

Odpowiedzią na zachodzące zmiany rynkowe jest Safebox24 – pierwszy nowoczesny, certyfikowany skarbiec w Polsce oferujący wynajem skrytek sejfowych w centrum Warszawy. Skarbiec powstał od podstaw w 2019 roku, otrzymał niezbędną certyfikację Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i od stycznia 2020 roku oferuje skrytki depozytowe w nowoczesnym wydaniu. Skrytki oferowane są w trzech rozmiarach gdzie każda skrytka umożliwia m.in. deponowanie dokumentów formatu A4. Skarbiec Safebox24 w odróżnieniu od skarbca i skrytki w banku umożliwia przechowywanie w skrytkach gotówki a nawet broni. Safebox24 rozważa również ofertę pod dzieła sztuki. Usługa jest wyceniona bardzo rozsądnie cenowo - najmniejsza skrytka Safebox24 zaczyna się od 999,00 złotych rocznie a największa skrytka od 1999,00 złotych rocznie. Coraz trudniej porównać jest koszt do skrytki bankowej, ponieważ skrytki w banku są praktycznie niedostępne.

Ogromną zaletą Safebox24 jest dostęp do skarbca - skrytka jest dostępna dla Klienta 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Obiekt został przygotowany zgodnie z obowiązującymi, rygorystycznymi wymogami bezpieczeństwa. Jednocześnie zastosowano inteligentne technologie umożliwiające całodobowy dostęp do skarbca oraz skrytki depozytowej dla Klientów. Jest to duże udogodnienie w porównaniu do banków, gdzie skrytka bankowa dostępna jest wyłącznie w określonych godzinach.


Nowością jest też klucz biometryczny, umożliwiający identyfikację każdego z Klientów i dający dostęp do skarbca oraz skrytki. Skrytka biometryczna to nieporównywalnie wyższe bezpieczeństwo dla Klientów gdyż klucza biometrycznego nie da się ukraść, zgubić czy podrobić. Zastosowane rozwiązania są certyfikowane m.in. przez FBI i stosowane w budynkach rządowych o najwyższych wymogach bezpieczeństwa. Dla porównania - skrytkę bankową otwiera się tradycyjnym kluczem, który można zgubić lub może zostać skradziony.

Skrytka Safebox24 to usługa oferowana zarówno dla użytkowników prywatnych jak i biznesowych. W skarbcu można przechowywać wartości pieniężne, oszczędności, złoto, diamenty ale również wartości sentymentalne, ważne dokumenty czy kopie bezpieczeństwa. Warto rozważyć skrytkę zarówno prywatnie jak i służbowo.


Należy pamiętać, że w skrytkach sejfowych w bankach jaki u operatorów prywatnych nie mogą być przechowywane rzeczy pochodzące z przestępstwa oraz rzeczy wykluczone regulaminowo – są to zazwyczaj m.in. materiały wybuchowe, środki chemiczne, płyny, żywność czy amunicja. Depozytariusz w przypadku podejrzenia depozytu rzeczy niedozwolonych ma prawo wezwać Klienta do usunięcia zawartości skrytki. Ostatecznie może rozwiązać z nim umowę, jeśli doszło do naruszenia regulaminu i bezpieczeństwa obiektu.

Ważnym aspektem prowadzenia działalności skarbcowo-depozytowej jest poufność i dyskrecja. Safebox24 traktuje dyskrecję Klientów jako najwyższy priorytet. Klienci Safebox24 mają samodzielny dostęp do skrytek, gdzie dla porównania w banku skrytkę bankową otwiera się często w asyście. Do dyspozycji Klientów jest również pomieszczenie dyskretne, dające możliwość zdeponowania lub zabrania rzeczy ze skrytki bez monitoringu, w całkowitej poufności.

Równie ważnym aspektem są dane osobowe właścicieli skytek. Wszystkie dane dotyczące naszych Klientów i skrytek są odpowiednio szyfrowane i przechowywane zgodnie z wymogami AML i RODO. Dodatkowo skarbiec jest obiektem cyberbezpiecznym, przygotowanym na współczesne zagrożenia technologiczne. Należy jednak pamiętać, że w  uzasadnionych przypadkach opisanych w regulaminie, takich jak np. postępowanie karne, każdy podmiot działający w Polsce ma obowiązek udostępnić informacje na podstawie obowiązujących przepisów prawa, na żądanie uprawnionych organów.

Sejfy w domach, mieszkaniach czy firmach są na pewno godną uwagi alternatywą ale zazwyczaj nie posiadają tak wysokiej klasy bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę cenę usługi Safebox24 warto rozważyć wynajem skrytki w okresie kiedy wyjeżdżamy na wakacje lub dłuższy pobyt służbowy. Skrytkę depozytową można wynająć nawet na jeden miesiąc, aż do dziesięciu lat.  

Dodatkową ogromną zaletą Safebox24 są stawki i limity ubezpieczenia oferowane indywidualnie dla każdej ze skrytek. Oferta ubezpieczeniowa jest bardzo atrakcyjna i warto ją porównać z ubezpieczeniem majątkowym w domu lub firmie. Porównując ofertę Safebox24 do oferty banków należy również pamiętać, że zawartość skrytek w banku nie jest zazwyczaj ubezpieczona a także, że skrytki nie podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Na koniec warto zwrócić uwagę na ostatnie wydarzenia, które zmieniły realia na całym świecie. Pandemia koronawirusa zmieniła życie większości z nas zarówno pod kątem pracy, życia domowego, bezpieczeństwa oraz przyszłości. Aspekt skrytki depozytowej został poruszony przez naszych Klientów – część z nich nie miała dostępu do skarbców bankowych oraz swoich skrytek. Oddziały bankowe zostały na jakiś czas zamknięte a na wizytę w skarbcu trzeba było się umawiać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Taka sytuacja nie dotyczyła Klientów Safebox24 – gwarantujemy dostęp do skrytki dla naszych Klientów bez żadnych ograniczeń, nawet w tym trudnym czasie. Skarbiec Warszawa jest regularnie ozonowany i dezynfekowany. Nasi Klienci nie muszą mieć żadnego kontaktu z personelem po podpisaniu umowy najmu a większość formalności i wynajęcie skrytki można przygotować przez e-mail. Warto to wziąć pod uwagę w kontekście drugiej fali pandemii i nie tylko.

1989 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page