top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraJoanna Dmitruk

Skrytka bankowa a skrytka depozytowa Safebox24 - poznaj różnice

Zaktualizowano: 19 kwi 2021

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy skrytką bankową a skrytką depozytową Safebox24? Warto poznać te różnice.


Safebox24 jest pierwszym niezależnym operatorem skarbcowo-depozytowym w Warszawie i ma już wielu klientów, którzy wcześniej mieli skrytkę bankową. Ponieważ banki zamykają skarbce i ograniczają świadczenie usługi wynajmu skrytki bankowej, klienci szukają alternatywnych możliwości zdeponowania swoich cennych przedmiotów, pamiątek, dokumentów czy oszczędności.


Skrytka sejfowa w banku ma swoje zalety i wady, o których warto napisać. Zalety to na pewno historia i doświadczenie w prowadzeniu skarbców i wynajmie skrytek depozytowych. Klienci dużą wagę przywiązują też do wiarygodności banku i faktu, że są to podmioty kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, GIIF czy UOKiK.

Wady to przede wszystkim mało nowoczesne obiekty skarbcowe, brak ubezpieczenia skarbców oraz samych skrytek a także brak zabezpieczenia zawartości skrytek przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Do tego dochodzą również niedogodności związane z ograniczoną dostępnością skrytek bankowych, krótkimi godzinami otwarcia skarbca i limitowanym dostępem do skrytki czy też zakazem deponowania gotówki w skrytce sejfowej w banku.


"Skrytka depozytowa Warszawa", czyli usługa oferowana przez Safebox24 w Warszawie jest w pod wieloma względami ciekawą alternatywą do skrytki sejfowej w banku. Skarbiec Warszawa to nowoczesny obiekt wybudowany od podstaw przy ul. Koszykowej 49A, na tyłach Placu Konstytucji. Skarbiec jest certyfikowany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, jest obiektem dostępnym 24/7 i posiada szereg udogodnień dla klientów. Skrytka depozytowa Safebox24 posiada indywidualne ubezpieczenie i można w niej deponować gotówkę. Dostęp do skarbca i skrytki odbywa się na zasadzie biometrii dłoni oraz twarzy i nie wymaga ona asysty personelu czy ochrony. Obiekt jest chroniony i monitorowany 24h na dobę, umowę i dostęp do skrytki można uzyskać w zasadzie od ręki, klienci mogą poprosić o wjazd na parking podziemny w budynku skarbca. Skrytki depozytowe oferowane są w trzech rozmiarach, wszystkie mieszczą format A4 i są przystosowane nawet do depozytu broni.


Podsumowanie głównych różnic pomiędzy skrytką bankową a skrytką depozytową Safebox24 umieściliśmy poniżej. Wszystkie ważne informacje dotyczące wynajmu skrytki depozytowej znajdą Państwo na naszej stronie www.safebox24.pl.


Comentarios


bottom of page