top of page
Szukaj
  • Bartłomiej Dmitruk

Klucz biometryczny - Twój klucz do skarbca

Zaktualizowano: 28 kwi 2021

Biometria wokół nas


Biometria bardzo szybko została zaakceptowana przez nas w życiu codziennym i coraz więcej miejsc lub urządzeń bazuje na identyfikacji biometrycznej. Najlepszym przykładem są smartfony, w których zastosowanie identyfikacji twarzy "Face ID" lub palca "Touch ID" ułatwiają nam dostęp do telefonu, karty płatniczej, banku czy innych aplikacji każdego dnia.

Podobne rozwiązania zaczynają funkcjonować wokół nas zarówno w administracji publicznej (np. dowód osobisty z biometrią, paszport z biometrią) jak i w życiu codziennym (np. biometryczna identyfikacja pracowników).


Dane biometryczne podlegają szczególnej ochronie


Dane biometryczne są unikalne dla każdego człowieka i są według RODO danymi podlegającymi szczególnej ochronie. Każdy podmiot pobierający dane biometryczne musi mieć zgodę danej osoby na ich pobór oraz jasno deklaruje, do czego te dane będą wykorzystywane.

Należy zaznaczyć, że biometria jest odpowiednio szyfrowana i w praktyce niemożliwa do podrobienia lub kradzieży. Warto podkreślić, że rozwijane systemy i urządzenia do identyfikacji biometrycznej są wykorzystywane w najbardziej strzeżonych obiektach na świecie i podlegają szczególnym rygorom oraz certyfikacji. Jako przykłady można podać obiekty takie jak budynki rządowe czy porty lotnicze, w których bezpieczeństwo stawiane jest bezwzględnym priorytetem.


Biometria w Safebox24


Skarbiec Safebox24 został wyposażony w zaawansowaną, certyfikowaną biometrię dłoni (Touch ID) i twarzy (Face ID), na podstawie której nasi klienci wchodzą do obiektu, identyfikują się w śluzie bezpieczeństwa a następnie otwierają skrytkę depozytową.

Technologia Virdi wybrana przez Safebox24 jest certyfikowana również przez FBI i stosowana w najbardziej wymagających pod względem bezpieczeństwa obiektach na świecie. Dane biometryczne, podobnie jak inne dane w naszym skarbcu są szyfrowane i cyberbezpieczne. Każdy klucz biometryczny klienta jest unikalny i nie można go podrobić ani ukraść.


Niezawodność, niezależność i dostęp 24/7


Zaawansowane systemy biometryczne są niezawodne i potrafią obsługiwać miliony użytkowników oraz zdarzeń. Praktyka pokazuje, że nasza biometria w Safebox24 sprawdza się doskonale a klienci są bardzo zadowoleni z jej użytkowania na codzień.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest niezależność w postaci braku kart czy kluczy fizycznych do skarbca, co eliminuje ryzyko zgubienia lub kradzieży tych przedmiotów, a przez to uniemożliwia dostęp do skrytki sejfowej osobom nieuprawnionym. W Safebox24 klient przychodzi sam ze sobą i identyfikuje się przy pomocy dłoni i twarzy. Dzięki zastosowaniu biometrii oraz automatyzacji obiektu skarbcowego, nasi klienci mają dostęp do skarbca i skrytki 24 godziny, 365 dni w roku.Comments


bottom of page